Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do świętowania nietypowego święta i nauki poprzez zabawę.
26 lutego w Polsce przypada Dzień Dinozaura. Była to świetna okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o tych fascynujących i tajemniczych stworzeniach, które zamieszkiwały naszą planetę miliony lat temu.
Początek historii dinozaurów na Ziemi rozpoczął się w triasie, ale najwięcej było ich w kredzie. Było to ok. 80 mln lat temu w erze mezozoicznej. Dinozaury możemy poznawać dzięki śladom, które po nich pozostały. Namacalnym dowodem ich istnienia są oczywiście kawałki kości, a także doskonale zachowane szkielety. Istotnym materiałem dla badaczy są również tropy (odciski przednich lub tylnich łap). Około 66 milionów lat temu asteroida mająca ok. 10 km średnicy uderzyła w teren dzisiejszego półwyspu Jukatan, wyzwalając energię odpowiadającą 100 bilionom ton trotylu. Naukowcy od dawna zastanawiają się, w jaki sposób wydarzenie to spowodowało szybką zmianę klimatu i uważają, że to było przyczyną ich wyginięcia.
Biorąc udział w naszej zabawie uczniowie zwiększyli swoją wiedzę ekologiczną nt. skutków zmian klimatycznych i poznali lepiej niesamowite zwierzęta, które kiedyś zasiedlały naszą planetę.