Szkoła z 200-letnią tradycją

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy w Wielogłowach

giza-e1649081792937.jpg

Kontakt:
Szkoła Podstawowa w Wielogłowach

33-311 Wielogłowy 56

tel. 18 548 03 70

e-mail: szkola@spwieloglowy.pl

Strona główna

Dziennik

Teams

Dla rodzica

Dla ucznia

Wycieczka do Krynicy

Nazimek Lilianna

16 maja uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę. Krynica – Zdrój nazywana perłą górskich uzdrowisk to niezmiernie ciekawa i piękna miejscowość, z niezaprzeczalnym klimatem
i urokiem. Położona jest w województwie małopolskim niedaleko Muszyny i Tylicza, w Beskidzie Sądeckim. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Zabawek, które powstało 2010r. Jako filia Muzeum zabawek w Kudowie – Zdroju. Ekspozycja z elementami interaktywnymi obejmuje ponad 3500 zabawek z okresu od XIX do lat 80tych XX wieku. To niezwykłe miejsce, w którym mogliśmy poznać historię z trochę innej perspektywy. Pogoda nam sprzyjała, więc spacerkiem udaliśmy się do dolnej stacji kolejki linowo-terenowej na Góre Parkową. Po raz drugi cofnęliśmy się w czasie do lat 30 poprzez multimedialna poczekalnię, w której mogliśmy zobaczyć Krynicę i turystów zmierzajacych do kolejki 85 lat temu. Cofający się zegar przeniósł nas do uroczystego otwarcia kolejki w 1937r. Wagonik ruszył. Po krótkiej chwili byliśmy już na Górze Parkowej mającej wysokość 741m n.p.m. z kompleksem Rajskich Ślizgawek na szczycie, czyli torów do jazdy na specjalnie przygotowanych matach. Potem chwila odpoczynku na degustacje regionalnych lodów i spacer do Źródełka Miłości leżącego przy trasie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Woda z tego źródełka zalecana jest przy leczeniu chorób układu pokarmowego oraz zaburzeniach układu nerwowego. Legenda głosi, że kto napije się wody będzie miał powodzenie w sprawach sercowych.
Pobyt w Krynicy zakończyliśmy spacerem po Deptaku i wizytą w Pijalni Głównej, w której skosztowaliśmy wody mineralnej „Słotwinka”.
Pogoda i humory dopisały. Spędziliśmy dzień pełen atrakcji, poznaliśmy walory uzdrowiska. Nieco zmęczeni, lecz zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za poświęcony czas oraz zaangażowanie.


Lilianna Nazimek i Mirosława Dutka

powrót

Licznik odwiedzin
Skip to content