Szkoła z 200-letnią tradycją

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy w Wielogłowach

giza-e1649081792937.jpg

Kontakt:
Szkoła Podstawowa w Wielogłowach

33-311 Wielogłowy 56

tel. 18 548 03 70

e-mail: szkola@spwieloglowy.pl

Strona główna

Dziennik

Teams

Dla rodzica

Dla ucznia

WIELOGŁOWY
GMINNY KONKURS
„MISTRZOWIE NIEMIECKIEGO – DEUTSCHMEISTER”

Kasztelowicz Angelika

Język niemiecki jest dzisiaj drugim po angielskim wymaganym na rynku pracy językiem obcym. Aby zatem promować jego naukę już od pierwszej z nim styczności 7 czerwca 2022 r. zorganizowano w naszej szkole Gminny Konkurs „Mistrzowie Niemieckiego – Deutschmeister”. Został on zaadresowany do uczniów klas 7-8 z terenu Gminy Chełmiec i miał charakter drużynowy. Dzieci zmagały się z zadaniami z zakresu: kultury obszarów językowych, słownictwa, czytania i gramatyki. Każda drużyna zaprezentowała ponadto wykonanego przez siebie lapbooka o krajach niemieckojęzycznych.
Oceną lapbooków zajęła się komisja w składzie: p. dyrektor Monika Oleksy, pani dr Rachela Pazdan – kierownika zakładu języka niemieckiego na IJO PWSZ w Nowym Sączu, pani mgr Anna Nowakowska – Wawrzyniak – właścicielka biura tłumaczeń Meritum w Nowym Sączu oraz p. Barbara Szarota – radna powiatowa. Zadania konkursowe oceniła natomiast komisja składająca się z nauczycieli – opiekunów goszczących w szkole. W konkursie wzięli udział uczniowie z Chomranic, Chełmca, Librantowej, Niskowej, Rdziostowa oraz z Wielogłów. Po ocenie zadań oraz lapbooków wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Patrycja Cygan, Julia Kulpa i Szymon Wcześny
Szkoła Podstawowa z Wielogłowów
II miejsce – Aleksandra Jurczak, Daria Michalik i Julia Olchawa
Szkoła Podstawowa z Chomranic
III miejsce – Krzysztof Andreasik, Paulina Ciapała i Oliwia Kiapśnia
Szkoła Podstawowa z Chełmca
Tuż za podium znalazła się drużyna z Rdziostowa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczył Wójt Gminy Chełmiec Pan Bernard Stawiarski wraz z Panią Barbarą Szarota. Drużynom zwycięskim wręczono pamiątkowe puchary. Szkoła z Chełmca otrzymała nagrodę specjalną w postaci książki za najpiękniejszego lapbooka.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani dr Racheli Pazdan, pani mgr Anny Nowakowskiej – Wawrzyniak, Pani Barbary Szarota, które sprawowały patronat nad konkursem oraz ufundowały nagrody.

powrót

Licznik odwiedzin
Skip to content