Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy w Wielogłowach

giza-e1649081792937.jpg

Kontakt:
Szkoła Podstawowa w Wielogłowach

33-311 Wielogłowy 56

tel. 18 548 03 70

e-mail: szkola@spwieloglowy.pl

Inauguracja Roku szkolnego 2022/2023

Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Generała Józefa Gizy w Wielogłowach

Utworzył: MO

Serdecznie witam wszystkich w nowym  roku szkolnym 2022/2023. Pełni zapału i nadziei  rozpoczynamy nowy rok szkolny. Z pewnością wszyscy Państwo zastanawiają się jaki będzie ten rok. Pytanie to, towarzyszy  najmłodszym uczniom, którzy  rozpoczynają swoją przygodę z edukacją w naszej szkole.

Kochani pierwszoklasiści, witam was serdecznie i życzę wam, aby był to wasz drugi dom, abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie. Waszym starszym kolegom – ósmoklasistom życzę, by z satysfakcją i sukcesem ukończyli ten etap edukacji. Aby spełnili swoje marzenia związane ze szkołą średnią, aby tak dobrze napisali egzamin ósmoklasisty jak ich poprzednicy.

Drodzy ósmoklasiści, przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, rok pokonywania trudności, rok odnoszenia sukcesów. Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Was, od Waszej motywacji do pracy. To od was zależy, jak będzie wyglądała Wasza przyszłość.

Chciałabym, aby Ten rok, który właśnie rozpoczynamy, był szczególny dla nas wszystkich, aby każdy uczeń stawił czoła wszystkim wyzwaniom.

Drodzy Państwo

,, mogę powiedzieć”, że szkoła dzięki zaangażowaniu waszych dzieci i was staje się miejscem oddziałującym kulturalnie. Pragnę abyście Państwo również w tym roku przychodzili do szkoły nie tylko z obowiązku, ale także na liczne uroczystości, na których wasze dzieci będą mogły zaprezentować swoje zdolności.

W naszej szkole pragnę w dalszym ciągu Wdrażać nowe rozwiązania metodyczne służące do uzyskania wyższych osiągnięć edukacyjnych naszych dzieci; zarówno tych, którzy są bardzo zdolni jak i tych, którzy wymagają większej pomocy w opanowaniu treści programowej.

Pragnę zaznaczyć, że  w  celu wzbogacenia oferty dydaktycznej szkoły i lepszego przygotowania uczniów do dalszej edukacji,  została  wdrożona innowacja językowa i sportowa. Chciałabym, aby dzięki  tym innowacjom uczniowie zauważyli, że te przedmioty  mogą być ciekawe i przydatne w życiu. Szkoła wzbogaciła swoją ofertę w zakresie pomocy psychologiczno pedagogicznej, swoimi działaniami będzie wspomagał nas nie  tylko psycholog, ale również pedagog specjalny.

Ponadto, będę przy współpracy z organem prowadzącym, dążyła do ciągłego modernizowania infrastruktury szkoły i  zakupu nowych materiałów dydaktycznych.

Życzę wszystkim Uczniom, aby czas spędzony w szkole był radosny, bezpieczny, pracowity, bo wtedy osiągniecie wiele sukcesów. Proszę o odpowiedzialność za siebie i za innych.

Drodzy Rodzice, na początku tego roku życzę Wam dużo cierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do zadowolenia. Jak zawsze liczę na owocną współpracę, To od nas – nauczycieli i rodziców – zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszych dzieci.

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, życzę Wam siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, satysfakcji z wykonanej pracy i zadowolenia z jej efektów.

powrót

Licznik odwiedzin
Skip to content