Szkoła z 200-letnią tradycją

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy w Wielogłowach

giza-e1649081792937.jpg

Kontakt:
Szkoła Podstawowa w Wielogłowach

33-311 Wielogłowy 56

tel. 18 548 03 70

e-mail: szkola@spwieloglowy.pl

Strona główna

Dziennik

Teams

Dla rodzica

Dla ucznia

II edycja konkursu biologiczno – sportowego „Silni wiedzą, mocni w życiu”

Filipowska Renata

31 maja 2022 roku odbyła się gala finałowa II edycji konkursu „Silni wiedzą, mocni w życiu”. 18 szkół z naszego powiatu zaprezentowało się podczas tego wydarzenia. Ten interdyscyplinarny konkurs dedykowany jest uczniom z klas 7 i 8 ze szkół podstawowych z terenu Sądecczyzny. Łączy różne dziedziny: wiedzę biologiczną, sprawność sportową i kompetencje technologiczne. Nadrzędnym celem tej inicjatywy jest promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród młodzieży.
Konkurs składa się z trzech części:
Etap I – część multimedialna
– przygotowanie prezentacji multimedialnej nt. „Mój bohater w świecie sportu” – przedstawienie sportowca, który może być autorytetem dla młodzieży.
Etap II – część teoretyczna
– test wiedzy biologicznej.
Etap III – część sportowa i praktyczna
– konkurencje sportowe połączone z zadaniem drużynowym dotyczącym zdrowego stylu życia i zdrowia. Zadaniem praktycznym w tym roku było ułożenie piramidy zdrowego żywienia z produktów spożywczych.
I edycja tego konkursu, ze względu na trwająca wtedy pandemię Covid-19 i związane z tym obostrzenia – została zakończona na pierwszym etapie. Tym razem szczęśliwie zrealizowaliśmy nasze cele.
Przygotowane przez Drużyny prezentacje multimedialne zostały ocenione przez mistrzynię świata w kickboxingu, panią Beatę Leśnik oraz fachowców z Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli CEDRiN. W dniu gali finałowej Uczestnicy zmagali się z testem wiedzy przygotowanym przez wykładowców i studentów PWSZ w Nowym Sączu. Swoje zdolności sportowe Drużyny zaprezentowały wykonując zadania postawione im przez zawodników Klubu Sportowego Sandecja. Decydującym o zdobyciu podium było zadanie drużynowe – ułożenie piramidy zdrowego żywienia z produktów spożywczych – pod czujnym okiem studentów z Koła Naukowego Dietetyków z PWSZ.
Podczas uroczystej finałowej gali zostały zaprezentowane najwyżej ocenione prace multimedialne. Wyjątkowe było profesjonalne wykonanie i kreatywność. Wszystkie prace wyróżniały się też innowacyjnym podejściem do tematu.
Konkursowa rywalizacja była pełna radości. Emocji nie brakowało na każdym etapie. Ostatecznie po przeprowadzeniu wszystkich części i zsumowaniu punktów konkurs został rozstrzygnięty.
I miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kamionce Wielkiej
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Olszanie
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej
IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Długołęce-Świerkli (tylko 0,5 pkt brakło do podium)

Dla Laureatów przygotowano nagrody ufundowane przez naszych partnerów i sponsorów. Wszyscy Uczestnicy zostali nagrodzeni, a Laureaci zdobyli wyjątkowe, konkursowe statuetki. Doceniliśmy także opiekunów dydaktycznych naszych wspaniałych Uczestników.
W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierali ten konkurs. Pani Dyrektor Monice Oleksy, która umożliwiła nam realizację tej inicjatywy i motywowała do efektywnego działania. Dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom oraz osobom, które sprzyjały organizacji konkursu. Do tego grona należą: Wójt Gminy Chełmiec, pan Bernard Stawiarski, pan Radosław Potoczek, Dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Klub Sportowy Sandecja Nowy Sącz, pani Beata Leśnik, Mistrzyni Świata w Kickboxingu, Klub Sportowy Fight House Nowy Sącz, Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli CEDRiN, przedstawiciele Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Wielogłowach oraz wiele, wiele innych osób.

Serdecznie dziękujemy!
Organizatorzy:
Renata Filipowska
Agnieszka Opoka

powrót

Licznik odwiedzin
Skip to content