Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

BEZPROMILOWY SUKCES

W dniu 21 grudnia b.r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Chełmiec odbyło się podsumowanie IX edycji Kampanii profilaktycznej „No Promil No Problem”. Na liście laureatów tegorocznej kampanii znalazło się 23 uczniów naszej gminy, którzy w nagrodę dostali od wójta gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego pamiątkowe dyplomy oraz koszulki z logo kampanii oraz nagrody w postaci łyżworolek, karnetów na basen i lodowisko, okulary do pływania oraz słodycze.
Uczniowie brali udział w konkursie, którego tematem było przedstawienie prawdziwej lub wyobrażonej sytuacji odmowy jazdy z pijanym kierowcą, lub powstrzymanie go przed jazdą lub przykład innego odpowiedzialnego zachowania. Autor pracy powinien na ten temat porozmawiać z dziadkami i rodzicami, a następnie opowiedzieć/narysować/sfilmować lub przedstawić w inny wybrany przez siebie sposób daną sytuację.
Na konkurs napłynęło około 2000 prac ze wszystkich gmin województwa małopolskiego, a na liście laureatów znalazło się aż 5 laureatów i 2 wyróżnienia dla uczennic z naszej szkoły;

GRATULUJĘ:

Żanecie Baran, Izabeli Słaby, Klaudii Basta, Justynie Madziar
oraz Martynie Kurzydło i Emilii Wysowskiej


Głównym celem kampanii było ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób kierujących pojazdami pod wpływem środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze) oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

Działania podjęte w ramach kampanii:

1. Tematyczne zajęcia edukacyjne
2. Zbieraliśmy deklarację odpowiedzialnego pasażera/świadka
3. Zorganizowaliśmy bezpromilowy szkolny marsz
4. Rozdawaliśmy cukierki z napisem „Nigdy nie jeździj po alkoholu”
5. Wzięliśmy udział w konkursach NO PROMIL NO PROBLEM 2016
6. Przeprowadziliśmy akcję plakatową na terenie szkoły

Nagrodzona praca uczniów naszej szkoły - plik pdf

001.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1943283
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
3582
10263
28913
1943283

Twoje IP: 3.85.80.239
2022-01-20 11:33