Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Konkurs - Silni wiedzą - mocni w życiu


 

„Silni wiedzą, mocni w życiu”
RAZEM DAMY RADĘ!

Staramy się wesprzeć Was, nasi młodzi przyjaciele. Próbujemy zrozumieć, jak możecie przeżywać trudny czas, kiedy musicie pozostać w domu, opuścić szkolne mury, porzucić koleżanki i kolegów z klasy.
Mamy świadomość , że wbrew pozorom, zdalna nauka i wstrzymanie się od kontaktów z rówieśnikami jest dla Was trudne. Nam dorosłym, też nie jest łatwo i brakuje nam możliwości bycia z Wami.
Przygotowaliśmy dla Was konkursowe „pocieszki”.
Mamy nadzieję na rychłe spotkanie.

 image001
 image002
 image003

Podsumowanie konkursu biologiczno – sportowego „Silni wiedzą, mocni w życiu”

Mimo wielu przeszkód dobiegła końca pierwsza edycja powiatowego konkursu „Silni wiedzą, mocni w życiu”. Ten interdyscyplinarny konkurs był dedykowany dla uczniów z klas 7 i 8 ze szkół podstawowych z terenu Sądecczyzny. Z założenia miał łączyć różne dziedziny: wiedzę biologiczną, sprawność sportową i kompetencje technologiczne. Całość miała zwieńczyć uroczysta gala konkursowa połączona z piknikiem rodzinnym. Jednak pandemia Covid-19 mocno pokrzyżowała plany organizatorów. Z planowanych trzech etapów konkursu odbył się tylko pierwszy, względy bezpieczeństwa nie pozwoliły również na przeprowadzenie finałowej gali. Jak jednak zakończyć kilka miesięcy intensywnej pracy i przygotowań, tak by nie poszły na marne?
Postanowiliśmy uhonorować wysiłek uczestników i opiekunów, włożony w przygotowania,
i rozstrzygnąć cały konkurs na podstawie wyników pierwszego etapu. Nasi partnerzy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu i klub sportowy Sandecja Nowy Sącz, którzy mieli odpowiadać za pozostałe etapy do końca byli zwarci i gotowi, żeby przeprowadzić dalsze zmagania konkursowe, jednakże zebranie tak dużej liczby uczniów
z różnych szkół nie byłoby bezpieczne. Stąd decyzją mistrzyni świata w kickboxingu, pani Beaty Leśnik, wyłonione zostały trzy zwycięskie drużyny: ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu, ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi im. Mikołaja Kopernika w Chełmcu oraz ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Juliana Tuwima w Nowym Sączu. Ich prace były profesjonalnie wykonane, kreatywne i pełne informacji, wyróżniały się też innowacyjnym podejściem do tematu. Dla laureatów przygotowano nagrody ufundowane przez naszych partnerów. Drobne upominki otrzymali też pozostali uczestnicy, których prace również prezentowały wysoki poziom. Doceniliśmy także trud opiekunów, którzy wspierali swoich wychowanków i motywowali do pracy.
W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierali ten konkurs. Dziękujemy pani Darii Muzyczce, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Gizy w Wielogłowach, za to, że przyjaznym okiem spoglądała na wszystkie nasze pomysły. Dziękujemy wszystkim patronom i sponsorom oraz osobom, które sprzyjały organizacji konkursu. Do tego grona należą: wójt Gminy Chełmiec, pan Bernard Stawiarski, pan Radosław Potoczek, Dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, klub sportowy Sandecja Nowy Sącz, pani Beata Leśnik, mistrzyni świata w kickboxingu, fundacja Horyzont, przedstawiciele Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Wielogłowach oraz wiele, wiele innych osób.
Jednocześnie zapowiadamy, że rozpoczynamy przygotowania do drugiej edycji konkursu. Mamy nadzieję, że tym razem będzie się ona mogła odbyć w całości, a my będziemy mogli ponownie śledzić zmagania konkursowe młodych ludzi, silnych wiedzą i pełnych mocy.
Zachęcamy do śledzenia strony facebookowej Konkursu i aktualności na stronie internetowej szkoły w Wielogłowach.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1943234
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
3533
10214
28864
1943234

Twoje IP: 3.85.80.239
2022-01-20 10:05