Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przedszkolaki dobrze o tym wiedzą. Na święto naszej planety przygotowały obraz w formie puzzli. Była to praca zespołowa, kazde dziecko miało do pokolorowania fragment plakatu, który teraz zdobi gazetkę na górnym korytarzu. Dodatkowo wykonały też prace nawołujące do zakazu palenia w piecach i kominkach śmieci. O Ziemię trzeba dbać nie tylko w dniu jej święta, ale cały czas. Dzieci o tym pamiętają
i dlatego gaszą światło w klasie, kiedy z niej wychodzą, pilnują, żeby dobrze dokręcić kran
w toalecie, dbają o porządek w swojej sali. Szanują przyrodę, dbają o ptaki i nadzorują, żeby zerówkowy karmnik zawsze był pełny ptasich przysmaków.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg

POMAGAMY

Klasy 0 -3 włączyły się do akcji zbierania zakrętek na rehabilitację dla 11 - letniego Jakuba Wojciechowskiego, chłopca z porażeniem mózgowym, pozostającego pod opieką Sursum Corda (tam też można znaleźć szczegółowe informacje o Kubusiu). Dzięki zaangażowaniu wychowawców, dobremu sercu i wrażliwości uczniów i ich rodzin, udało się zebrać 7 stulitrowych worków zakrętek, które odebrała i przekazała rodzicom koordynatorka akcji p. Aneta Kruk. Uprzejmie dziękujemy! Dobro powraca!

CHWALIMY SIĘ

Dnia 5 lutego zawitali w progi naszej szkoły goście - współpracownicy pani profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, którzy wspólnie z nią tworzą Nowosądecki Projekt Edukacyjny pt. Rozwijanie Zadatków Uzdolnień Matematycznych. W projekt zaangażowane są dwie klasy – 1 A oraz grupa „0”.
Tym razem to pierwszaki zostały poddane diagnozie, której wyniki zostaną zebrane i opracowane przez panią profesor, a wnioski przedstawione nauczycielom i rodzicom.
Uczniowie wykonywali szereg zadań matematycznych z wykorzystaniem przygotowanych wcześniej pomocy dydaktycznych. Prowadzący zajęcia obserwowali pracę dzieci i notowali swoje obserwacje. Za tydzień odbędzie się druga część diagnozy – tym razem indywidualna.
Jeśli na początku dzieciom towarzyszył lekki stres, to szybko minął, zastąpiony zaangażowaniem i aktywnością. Tym bardziej, że prowadzący pochwalili klasę pierwszą za wyjątkową dyscyplinę i wysoki poziom wiedzy i umiejętności matematycznych. Brawo pierwszaki!

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1583362
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
197
10282
27888
1583362

Twoje IP: 3.238.173.209
2021-05-15 02:04