Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

CISZA TO NASZ PRZYJACIEL - HAŁAS TO NASZ WRÓG

W klasie IIb i IIIa panie Elżbieta Mozdyniewicz i Bożena Zelek przeprowadziły pogadanki na temat szkodliwości hałasu. Dzieci wiedzą, jakie są źródła hałasu, które dźwięki są szkodliwe, jak hałas wpływa na nasze zdrowie. Starają się zachowywać tak, aby w szkole zwłaszcza podczas przerw było ciszej. Swoją wiedzę na ten temat wykorzystali podczas wykonywania plakatów i obrazków, które zdobią teraz gazetkę przeznaczoną dla koleżanek i kolegów z młodszych klas.

image001.jpg

„Bezpieczeństwo ważna rzecz, więc odblaski musisz mieć” 

Przedstawienie pod takim tytułem, dla uczniów z klas 1-3, w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”, przygotowali uczniowie z klasy 0a i 2a ze swoimi wychowawczyniami: panią Jadwigą Kawalec i panią Dorotą Borek.

Przypomnieli wszystkim i sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, konieczności noszenia odblasków. Dzieci przygotowały też ciekawe piosenki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Na koniec artyści wręczyli wszystkim widzom odblaskowe uśmieszki.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg

PRZYGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT

Od 11 października ruszyła II edycja ogólnopolskiego programu „Przygotujmy lepszy świat”, w którym bierze udział ponad 500 szkół. Głównym celem programu jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli i rodziców. Program zakłada, że nawet drobna zmiana na talerzu może być korzystna dla naszego zdrowia, a także zdrowia przyszłych pokoleń. Od samego początku nasi wychowankowie poważnie i z wielką determinacją podeszli do zadania. Zdajemy sobie sprawę, że ciężko będzie zająć czołowe miejsce w rankingu szkół biorących udział w programie, z racji tego, że z naszej szkoły uczestniczą w nim tylko dwie klasy. Dla nas to nie ma znaczenia, bo liczy się idea tego programu i chcemy ją propagować w swoim najbliższym środowisku. Chociaż widząc mocne zaangażowanie i wielką pomoc rodziców nigdy nic nie wiadomo. Trzymamy kciuki.

image001.jpg image002.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1831425
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
838
5069
34551
1831425

Twoje IP: 3.234.211.61
2021-10-28 08:18