Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

W BIBLIOTECE

28 października dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały do Nowego Sącza do biblioteki dla dzieci, żeby wziąć udział w ciekawych zajęciach o tematyce jesiennej. Było to spotkanie w ramach cyklu CZTERY PORY ROKU Z ŻUBREM POMPIKIEM – postacią z książek biologa i historyka Puszczy Białowieskiej – Tomasza Samojlika. Tym razem zajęcia nosiły tytuł „Żubr Pompik. Kolory jesieni”.
Prowadząca – p. Lucynka w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o zwierzętach żyjących w Puszczy Białowieskiej i sposobach, w jaki przygotowują się do zimy i jak spędzają tę srogą porę roku. Opowiadanie i czytanie fragmentów z książki o żubrze Pompiku, przeplatane były ciekawymi zadaniami, piosenkami i zabawami ruchowymi, w których dzieci z ogromną ochotą uczestniczyły.
Na koniec, dzieci miały okazję zwiedzić bibliotekę i zobaczyć bogaty księgozbiór, a p. Lucynka obiecała, że podczas kolejnego spotkania każdy chętny będzie mógł wypożyczyć książkę do domu. Już nie możemy się doczekać.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg

PIES – MÓJ PRZYJACIEL

22 października dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach w ramach projektu edukacyjno – dydaktycznego. Oprócz ciekawych i praktycznych informacji, prowadzący – p. Marek Pakosz, przygotował dla uczestników konkurs plastyczny. Dzieci miały 3 tygodnie na przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej ulubionego czworonoga – psa.
Prawie wszyscy zerówkowicze przynieśli swoje prace. Wszystkie były tak piękne i różnorodne pod względem techniki, że organizator miał ogromne trudności z wybraniem najlepszych i przyznaniem miejsc. W związku z tym wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i znaleźli się na najwyższym stopniu podium. Każde dziecko otrzymało smycz na klucze, balon, opaskę odblaskową oraz gazetkę o zwierzętach. Dodatkowo organizator zostawił dla dzieci wodę mineralną i jabłka z łąckich sadów.
I w taki sposób żaden z uczestników konkursu nie czuł się pokrzywdzony i niedoceniony, a prace konkursowe ozdobiły salę zerówki.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg

Zajęcia edukacyjne z psami

W dniu 22 października uczniowie z klas 0-3 wzięli udział w projekcie edukacyjno-dydaktycznym ,,Pies mój przyjaciel” mającym na celu przedstawienie prawidłowych form relacji i postaw w kontaktach z psami. Prowadzący zajęcia Marek Pakosz z Centrum Szkolenia Psów Obronnych omówił sposoby bezpiecznego zachowania się dzieci w czasie ataku psa, następnie odbyły się ćwiczenia praktyczne. W czasie zajęć dzieci wymieniały swoje doświadczenia dotyczące opieki nad psem. Odbył się również mini pokaz tresury psów z udziałem owczarka niemieckiego i owczarka belgijskiego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg 009.jpg

Godło

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Certyfikat

logo cert

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Licznik odwiedzin

0786789
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
305
1409
17828
786789

Twoje IP: 3.93.75.242
2019-11-19 10:35