Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

RÓB TO CO KOCHASZ

O tym, jak ważne jest podążanie za swoimi talentami i życie zgodnie z pasjami uczniowie klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum mogli się dowiedzieć podczas spotkania profilaktycznego pod hasłem „Rób to co kochasz”. Jest to projekt finansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości, a osobą prowadzącą jest Arkadio, raper i freestyle'owiec młodego pokolenia, który od kilku lat regularnie koncertuje i dociera do szerokiej publiczności, zarażając ideą życia z pasją i wykorzystywania swoich talentów.
Arkadio zajął się profesjonalnie muzyką w momencie swojego nawrócenia, przez co zyskał popularność i rozpoznawalność na rynku muzyki chrześcijańskiej, jednak twórczość artysty porusza tematy znacznie szersze, dotyczące rozwoju człowieka, kierowania się w życiu pasją i talentami, a sam artysta kieruje swoją twórczość na szeroko pojęty rynek muzyczny. Obecnie Arkadio wraz z kolegami tworzą zespół, który od 6 lat prowadzi tego typu spotkania profilaktyczne na terenie całego kraju.
W projekcie „Rób to co kochasz” autorzy chcą zachęcić młodych ludzi, żeby w swoich wyborach przyszłej pracy i kierunków studiów kierowali się swoimi talentami i pasją, a nie oczekiwaniami środowiska, sondażami lub modami. Przeplatana utworami muzycznymi opowieść Arkadia o swoim własnym życiu pokazywała wagę relacji rodzinnych i wpływ środowiska na rozwój i poczucie szczęścia człowieka, a także ukazywała na negatywne skutki działania środków psychoaktywnych. Raper wskazywał, jak istotne jest poszukiwanie swoich mocnych stron, talentów, pasji i predyspozycji zawodowych, i że osiągnięcie sukcesu w danej dziedzinie zależy od czasu pracy nad swoimi talentami i pasjami.
Przez ponad 80 minut spotkania uczniowie z zapartym tchem słuchali słów Arkadia, tych wypowiadanych i tych wyśpiewanych. I uczyli się, że każdy człowiek ma talent i naprawdę można w życiu robić to, co się kocha, żyć z tego, a dzięki temu być szczęśliwym.

001.jpg 002.jpg

Godło

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Certyfikat

logo cert

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Zegar

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.

Czytaj więcej...

Pogoda

Licznik odwiedzin

0671195
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
430
2889
14231
671195

Twoje IP: 54.226.102.115
2019-06-20 19:52