Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

 Akcja Serce-Sercu

W podziękowaniu dla wszystkich zaangażowanych w akcję "Serce-Sercu" Fundacja Sądecka urządziła w 29lutego br. wielką galę wolontariatu. Impreza, z udziałem ponad 600 osób, w której również uczestniczyli wolontariusze z naszej szkoły, odbyła się w uzdrowiskowej Pijalni Głównej Krynicy-Zdroju.

Relacje z tegorocznej gali można obejrzeć na portalu Sądeczanin:
https://sadeczanin.info/wiadomosci-serce-sercu/gala-wolontariatu-w-podziece-za-serce-sercu

Zajęcia otwarte

Jak co roku w marcu, w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci rozpoczynających naukę w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2020/2021. Maluchy szybciutko i co nas mile zaskoczyło, także bez strachu usiadły w kręgu razem z panią Elą, zaczynając zajęcia od wierszyków o swoich ulubieńcach, zwierzętach. Szybko zapamiętały co mają powtarzać i przy okazji pokazywać i już po chwili z dużym zaangażowaniem współpracowały z panią Elą.
Rozbudzone emocje pozwoliły wyciszyć zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci najpierw układały domek z figur geometrycznych, a następnie przyklejały gotową budowlę na kartce papieru. Poradziły sobie z zadaniem bardzo dobrze, a wykonane prace z dumą przekazały na wystawkę.
Jak wszyscy wiemy, długie siedzenie nie jest zdrowe więc zaraz po zajęciach plastycznych nastąpiły kolejne, muzyczno – ruchowe. Dzieci zostały „porwane” do tańca przez panią Beatkę, która klasycznym „pociągiem” wyjechała z maluchami z klasy prosto na korytarz. Tam już do samego końca zajęć trwał śpiew i taniec, w którym uczestniczyli także rodzice dzieci.
Dzieciom i rodzicom zaprezentowano jedynie fragment zajęć, w jakich będą uczestniczyły przedszkolaki. Na „pełny pakiet” zapraszamy od września!

001.jpg

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Ustanowienie w 2011 r. 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” stanowi potwierdzenie przez wolną, demokratyczną Rzeczpospolitą roli, jaką odegrali oni na drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wybór tej daty – związanej z 60. rocznicą zamordowania przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – jest także symbolicznym aktem uhonorowania najwyższej ofiary złożonej przez dziesiątki tysięcy żołnierzy podziemia powojennego w trakcie pierwszej komunistycznej dekady.
„Wojna się nie skończyła (...). Nigdy nie zgodzimy się na inne życie, jak tylko w całkowicie suwerennym, niepodległym i sprawiedliwie urządzonym Państwie Polskim (...). Daję Wam ostatni rozkaz. Dalszą swą pracę i działalność prowadźcie w duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa.”
- fragment ostatniego rozkazu gen. L. Okulickiego, 19 stycznia 1945r.
W tym roku postanowiliśmy uczcić te wyjątkową rocznicę organizując w naszej szkole tygodniową akcję informacyjną. W okresie 27.02- 5.03.2020r. cała społeczność szkolna mogła zapoznać się z ekspozycją na dolnym korytarzu. Ponadto, uczennice klasy 6a – Oliwia Gołąb oraz Zuzanna Słaby opracowały obszerną prezentację multimedialną, którą zaprezentowano uczniom klas starszych na lekcjach historii. Co więcej, przedstawiciele klasy 6a przeprowadzili krótką akcję informacyjną wśród uczniów klas 6-8 oraz podarowali koleżankom, kolegom oraz nauczycielom przygotowane specjalnie na te okazję ulotki.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1059585
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
1397
5007
3254
1059585

Twoje IP: 18.208.132.33
2020-06-02 20:29