Szkoła
Wielogłowy
Organizacje szkolne
Dokumenty Szkolne
Inne
RODO
Ciasteczka
Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Deklaracja dostępności
- Szarata Beata
Konkurs recytatorski – etap powiatowy i wojewódzki
Troje uczniów naszej szkoły: Piotr Kościsz z klasy 3a, Patryk Połomski z kasy 6a i Oliwia Grzegorzek z klasy 7a zakwalifikowało się do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego ,,Echa Poetica” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Nasi podopieczni zmagali się z interpretacją wierszy polskich poetów i fragmentami prozy, i wywalczyli sobie miejsce w finale. 31 maja Piotr i Oliwia będą nas reprezentować w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu , tym razem na etapie wojewódzkim. Życzymy im, żeby ,,język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Dla nas już teraz wszyscy troje są zwycięzcami, bo znaleźli się w gronie najlepszych młodych recytatorów. Gratulujemy!
- Zelek Bożena
WARSZTATY CERAMICZNE
W związku ze zbliżającym się Świętem Rodziny p. E. Mozdyniewicz i p. B. Zelek zorganizowały w szkole warsztaty rękodzieła dla swoich wychowanków. Celem zajęć było samodzielne wykonanie upominków dla rodziców. Lepienie z gliny to nie tylko doskonała zabawa, ale również forma relaksu i terapii. Taka praca rozwija między innymi zdolności artystyczne dzieci, uczy ich wytrwałości oraz dokładności i precyzji. Wyrabia poczucie estetyki, pozwala wyciszyć się i skoncentrować uwagę na wykonywanym zadaniu oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dzieci podczas tych warsztatów wykonały piękne serca, które ozdobiły różnymi ornamentami oraz swoimi inicjałami. Własnoręcznie wykonane upominki zostaną wypalone w piecu przez panią prowadzącą zajęcia, a potem wręczone rodzicom podczas Święta Rodziny.
- Nazimek Lilianna
Wycieczka do Krynicy
16 maja uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę. Krynica – Zdrój nazywana perłą górskich uzdrowisk to niezmiernie ciekawa i piękna miejscowość, z niezaprzeczalnym klimatem
i urokiem. Położona jest w województwie małopolskim niedaleko Muszyny i Tylicza, w Beskidzie Sądeckim. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Zabawek, które powstało 2010r. Jako filia Muzeum zabawek w Kudowie – Zdroju. Ekspozycja z elementami interaktywnymi obejmuje ponad 3500 zabawek z okresu od XIX do lat 80tych XX wieku. To niezwykłe miejsce, w którym mogliśmy poznać historię z trochę innej perspektywy. Pogoda nam sprzyjała, więc spacerkiem udaliśmy się do dolnej stacji kolejki linowo-terenowej na Góre Parkową. Po raz drugi cofnęliśmy się w czasie do lat 30 poprzez multimedialna poczekalnię, w której mogliśmy zobaczyć Krynicę i turystów zmierzajacych do kolejki 85 lat temu. Cofający się zegar przeniósł nas do uroczystego otwarcia kolejki w 1937r. Wagonik ruszył. Po krótkiej chwili byliśmy już na Górze Parkowej mającej wysokość 741m n.p.m. z kompleksem Rajskich Ślizgawek na szczycie, czyli torów do jazdy na specjalnie przygotowanych matach. Potem chwila odpoczynku na degustacje regionalnych lodów i spacer do Źródełka Miłości leżącego przy trasie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Woda z tego źródełka zalecana jest przy leczeniu chorób układu pokarmowego oraz zaburzeniach układu nerwowego. Legenda głosi, że kto napije się wody będzie miał powodzenie w sprawach sercowych.
Pobyt w Krynicy zakończyliśmy spacerem po Deptaku i wizytą w Pijalni Głównej, w której skosztowaliśmy wody mineralnej „Słotwinka”.
Pogoda i humory dopisały. Spędziliśmy dzień pełen atrakcji, poznaliśmy walory uzdrowiska. Nieco zmęczeni, lecz zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za poświęcony czas oraz zaangażowanie.
Lilianna Nazimek i Mirosława Dutka