Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia to ważne daty dla każdego przedszkolaka. Dziadkowie, zaraz po rodzicach, są najważniejszymi osobami w życiu dzieci. Jeśli tylko nie będziemy przeszkadzać, wnuki dostaną od swoich dziadków wiele dobrego. Zabiegani, zapracowani rodzice często nie mają czasu, by z pełnym zaangażowaniem obejrzeć każdy listek na spacerze, obserwować chmury na niebie, czy zagnieść ciasto na pierogi z serem. A dziadkowie - tak.
Dziadkowie zapewniają ciągłość rodzinną. Mogą opowiedzieć wnukom o swoim dzieciństwie, o swoich rodzicach a ich pradziadkach. Wiedza na temat własnych korzeni jest bardzo ważna interesująca, a także buduje poczucie wspólnoty, przynależności. Dla starszych dzieci na pewno ciekawe będą historie o tym, jak żyło się dawniej, kiedy np. nie było jeszcze gier komputerowych ani telefonów komórkowych. Nie każdą wiedzę da się zdobyć w szkole czy dzięki książkom. Dziadkowie mogą dzielić się z wnukami mądrością i doświadczeniem, stać się skarbnicą wiedzy
o życiu i relacjach międzyludzkich. Obcowanie ze starszymi osobami uczy też dzieci naturalnego porządku świata, tego, że się starzejemy, czasem chorujemy, w końcu musimy również pogodzić się ze stratą kogoś bliskiego. Dziecko oswaja się z tymi procesami a także uczy tolerancji dla starości czy słabości. Nikt tak artystycznie jak babcia nie potrafi zaszyć dziury w spodniach, ani tak, jak dziadek zbudować karmnika dla ptaków. Babcia potrafi pielęgnować kwiaty, szyć kostiumy na bal a dziadek robić sztuczki karciane. Nagle okazuje się, że lalkę można wydziergać na szydełku, z kawałka materiału sprawić jej suknię, a dziadka uprosić o zrobienie dla niej domku ze sklejki. Dziś rodzice kupują większość tych rzeczy. Zanikają umiejętności robienia na drutach czy majsterkowania. W oczach dziecka będą to czynności wręcz magiczne.
Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia i pociechy z wnuków.

image001.jpg

Sukcesy w czasie pandemii

24 listopada 2020r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Sączu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Mój bohater książkowy”. Pierwsze miejsce otrzymała w swojej grupie wiekowej uczennica naszej szkoły Natalia Burek z klasy 1b, która rozwija swoje talenty na kółku plastycznym. Cieszymy się bardzo i Gratulujemy! 

https://sbp.nowysacz.pl/wyniki-konkursu-plastycznego-moj-ulubiony-bohater-ksiazkowy.html

01.jpg 02.jpg

Szlachetna paczka

 

 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,

kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

Mimo niełatwej sytuacji, z jaką się borykamy, oraz pomimo obostrzeń i utrudnień, nie zapomnieliśmy o pomaganiu sobie nawzajem. Przy ogromnym zaangażowaniu i wspólnej organizacji uczniowie klasy 7c wraz z rodzicami spełnili marzenia Kubusia, Neli, Nikodema, Kasi, Jakuba, Szymona, Gabrysi, Łucji, Bogusia, Marysi i Pauliny z Rodzinnego Domu Dziecka w Nowym Sączu. Każde z pociech otrzymało swoją wymarzoną zabawkę udekorowaną słodyczami. Szczęścia i wdzięczności dzieci nie było końca, a radość z pomocy zostanie z nami na długi czas. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

Nieobecne dzieci również dziękują.

--

Sylwia Szambelan

image001.jpg image002.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1410669
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
746
4561
36079
1410669

Twoje IP: 54.85.57.0
2021-01-28 11:21